Każdy może obejrzeć wystawę pokonkursową w Cielętniku na Łasztowni w Szczecinie.
Wystawa wszystkich prac nadesłanych na konkurs będzie dostępna codziennie od 18 października do 13 listopada (z wyłączeniem 1 i 11 listopada), w godzinach 11.00-18.00.
Wstęp jest oczywiście bezpłatny.
Warto samemu przekonać się dlaczego sąd konkursowy tak oficjalnie ocenił i konkurs i nadesłasnych prac”:
„Jury pragnie wyrazić opinię, że zorganizowanie konkursu dla wyłonienia wizji zagospodarowania Łasztowni było najbardziej właściwą drogą do poszukiwania najlepszych rozwiązań dla rozwoju terenu o tak wielkim znaczeniu dla Szczecina.
W ocenie jury konkurs spełnił postawione przez Zamawiającego cele, a propozycje przedstawione w pracach nagrodzonych i wyróżnionych stanowią cenny i bogaty materiał do podejmowania analiz dotyczących strategii rozwoju miasta, budowania marki „Floating Garden”, do sporządzania dokumentów planistycznych, zarówno Studium jak i planów, a także do działań promujących wizję przyszłego zagospodarowania obszaru objętego konkursem i podejmowania decyzji inwestycyjnych.
Wyniki konkursu przedstawiają wielki potencjał obszaru Łasztowni dla rozwoju miasta. Jury wysoko ocenia poziom nadesłanych prac, a różnorodność propozycji zawartych w projektach konkursowych uznaje za wartość istotną dla dyskusji o rozwoju miasta, zarówno w perspektywie najbliższych lat jaki i możliwości implementacji różnych scenariuszy w zależności od zmiennych uwarunkowań jakie mogą nastąpić w długoletniej perspektywie czasowej.
Niezależnie od zróżnicowanych rozwiązań szczegółowych w pracach nagrodzonych i wyróżnionych, ich wspólną cechą jest wizja Łasztowni jako nowego wielofunkcyjnego fragmentu miasta wykorzystującego zarówno historyczne dziedzictwo jak i przyrodnicze wartości do wykreowania nowej dzielnicy Szczecina, dzielnicy o wyraźnej tożsamości urbanistyczno-architektonicznej i atrakcyjnego miejsca różnych form aktywności wszystkich mieszkańców miasta, nowego miejsca zamieszkania, pracy i rekreacji.
W opinii Jury propozycje przedstawionego w pracach konkursowych zagospodarowania przestrzeni Łasztowni dają realną szansę na pozytywny impuls dla rozwoju tego obszaru.
(…)
W imieniu komisji
prof. Magdalena Staniszkis
przewodnicząca komisji konkursowej”